تحلیل

تحلیل هفتگی بیت‌کوین (BTC)

تکنیکال | 22 مردادماه 1401 | به‌ نقل از اتاق تحلیل فینوپیا

‌بیت‌کوین موج 1 الیوت خود را با تمام ریزموج‌های آن تکمیل کرده و در حال تکمیل موج 2 اصلی خود است. این ارز دیجیتال در حال تکمیل موج 3 از 2 است. اوج‌های قیمتی که بیت‌کوین در هفته‌های اخیر ایجاد کرده، برای تکمیل موج 4 از 2 هست. در نتیجه، تمامی اوج‌های چند روز گذشته ممکن است تنها اصلاحی برای تکمیل این موج باشد. با توجه به حرکت کند و ضعیف این موج که یکی از ویژگی‌های بارز موج 4 است، احتمال سقوط قیمت بیت‌کوین به 10500 دلار وجود دارد.

بیت‌کوین در نمودار روزانه خود، در یک کانال نزولی، در حال نوسان است و همان‌طور که در نمودار  زیر می‌بینید، بعد از هر بار ریزش شارپی به‌صورت اصلاحی و با وجود کاهش قدرت روند خود، به سمت سقف کانال حرکت کرده است. سپس مجدداً با یک رزش شارپی مواجه شده است. با توجه به اینکه خریداران بیت‌کوین بسیار ضعیف‌تر از فروشندگان آن هستند، باید منتظر ریزش مجدد قیمت‌ها باشیم.

بیت‌کوین در نمودار چهارساعته خود، در یک کانال صعودی قرار دارد که بر اساس استراتژی البروکس از سقف آن عبور نمی‌کند. در این نوع کانال‌ها روند قیمتی یک ارز دیجیتال صعودی است اما حجم معاملات آن کاهش می‌یابد. این امر نشان می‌دهد که قدرت خریداران کاهش یافته و احتمالاً قیمت هم کاهش می‌یابد و از کف کانال عبور می‌کند. در نتیجه، احتمالاً باید منتظر ورود خرس‌ها باشیم.

ساختار صاف کیجنسن و سنکوی‌بی نشان‌دهنده مقاومت بسیار سنگین بیت‌کوین و ممکن است باعث کاهش قیمت آن شود.

با توجه به اینکه حرکت قیمت به سمت محدوده مقاومتی ایچیموکو کند و ضعیف است، ممکن است بیت‌کوین از این محدوده تأثیر بگیرد و ریزش شارپی آن آغاز شود.

با توجه به نقاط پیوت بیت‌کوین در نمودار چهارساعته آن، برخی از محدوده‌های بازگشتی فیبوناچی مشخص شده‌اند. پیوت ماژور AB و پیوت مینور ab در نمودار زیر مشخص شده‌اند که نشان می‌دهد محدوده‌های بازگشتی این پیوت‌ها یکی هستند. با وجود این، فیبوناچی اکسپنشن از پیوت‌های ABC گرفته شده که نزدیک به محدوده PRZ  است.

» این تحلیل صرفاً یک پیش‌بینی از روند احتمالی بیت‌کوین در روزهای آینده است و سیگنال خریدوفروش نیست.

پر سود باشید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا