آموزش

بهترین صرافی‌های رمز ارز در سال 2022

صرافی‌های رمز ارز امکان انتقال رمز ارز بین خریداران و فروشندگان را فراهم می‌کنند.

بهترین صرافی‌های رمز ارز در سال 2022

بهترین صرافی‌های رمز ارز در سال 2022 کدام اند؟ و چرا شناختن آنها اهمیت دارد ؟

صرافی‌های رمز ارز امکان انتقال رمز ارز بین خریداران و فروشندگان را فراهم می‌کنند.

رمز ارز و صرافی رمز ارز چیست؟

رمز ارزها، ارزهای دیجیتالی یا مجازی هستند که اغلب به شکل توکن‌هایی هستند که برای انجام معاملات آنلاین امن مانند پرداخت‌ مخارج استفاده می‌شوند. صرافی رمز ارز یک مکانیسم تراکنش دیجیتال- یک بازار آنلاین – است که امکان خرید و فروش رمز ارز را برای شما فراهم می‌کند.

شناخته‌شده‌ترین و با ارزش‌ترین رمز ارز در دنیا احتمالا بیت‌کوین است.

یکی از اصطلاحات دیگری که باید به آن بپردازیم، استیبل‌کوین‌ها هستند. استیبل‌کوین‌ها رمز ارزهایی هستند که ارزش‌ آنها به دارایی‌های دنیای واقعی همچون واحد پول یک کشور گره خورده است. استیبل‌کوین کمک ‌می‌کنند رمز ارز قیمت ثابت و دقیقی داشته باشد.

فرآیند تبادل رمز ارز نیز مانند هر تراکنش مالی دیگری است که خریدار و فروشنده را شامل می‌شود. در این تراکنش‌ها، قیمت‌های فعلیِ رمز ارزها در بازار لحاظ می‌شود و شما می‌توانید به دلخواه رمز ارزهای مشابه یا متفاوتی را با یکدیگر مبادله کنید.

رمز ارزها را می‌توان به ارزهای معمولی مانند دلار آمریکا یا یورو تبدیل کرد و پول را می‌توان به حساب‌های رمز ارز واریز و از حساب‌های رمز ارز به حساب‌های مالی معمولی مانند حساب‌های بانکی منتقل کرد.

کیف پول‌های رمز ارز ذخیره کردن رمز ارزها و توکن‌ها را امکان‌پذیر می‌کنند و برای امنیت و سهولت استفاده بسیار توصیه می‌شوند.

با وجود بیش از 200 ارائه‌دهنده‌ خدمات در صنعت رمز ارز، انتخاب بهترین صرافی رمز ارز برای نیازهای معاملاتی شما می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

شما نه تنها باید عواملی مانند امنیت، توکن‌های پشتیبانی‌شده و هزینه‌ی کارمزدها را ارزیابی کنید، بلکه باید خدمات ارائه‌شده به مشتری، امنیت کیف پول و حداقل موجودی مورد نیاز در حساب را نیز بررسی کنید.

بهترین صرافی‌های رمز ارز

کلمه‌ی “بهترین” برای هر فرد می‌تواند تفسیر متفاوتی داشته باشد. در این مقاله ما به شناخته‌شده‌ترین، قابل‌اطمینان‌ترین، آسان‌ترین و ایمن‌ترین صرافی‌های رمز ارز خواهیم پرداخت.

 

 1. کراکن (Kraken)

کراکن یکی از صرافی‌های رمز ارز قدیمی‌ است که از سال 2011 فعالیت می‌کند. این صرافی برای بیش از 160 نوع رمزارز، خدمات و همچنین راهنمای خرید و فروش هرکدام از آن‌ها را ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند قیمت‌های فعلی بازار، تغییرات اخیر قیمت‌ها و ارزش بازار را ارزیابی کنید. از نقاط قوت صرافی کراکن می‌توان توانایی انجام معاملات مارجین و آتی و همچنین محدود کردن سفارشات را نام برد.

کراکن را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید.

قیمت‌گذاری:

 • 9% کارمزد تراکنش‌ استیبل‌کوین‌ها
 • 5% کارمزد تراکنش غیر استیبل‌کوین‌ها
 • 75% به علاوه 0.25 دلار آمریکا/یورو کارمزد پردازشِ کارت پرداخت یا کیف پول دیجیتال
 • 5% کارمزد پردازش بانکی آنلاین یا ACH (نقل‌وانتقالات مبتنی‌بر اتاق پایاپای الکترونیکی)

به‌طور کلی، مجموعه کارمزدهای مبادلات رمز ارزیِ کراکن از حد متوسط کمتر است. کراکن یک پشتیبانی گفتگوی زنده به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته را نیز ارائه می‌دهد.

 

 1. ای‌تورو (eToro)

ای‌تورو ادعا می‌کند که با 25 میلیون کاربر، بزرگترین پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی موجود است و با تاسیس در سال 2007، سابقه‌ی آن از کراکن پیشی می‌گیرد. در حالی که این صرافی نسبت به کراکن رمز ارزهای کمتری ارائه می‌دهد (67 رمز ارز تا می 2022)، راهنمای خرید و فروش آن در لحظه برای اطلاع‌رسانی قیمت گذاری به‌روز می‌شود. همچنین این صرافی سرمایه‌گذاری در سهام و صندوق‌های قابل معامله در بورس را نیز ارائه می‌دهد.

یکی از محدودیت‌های صرافی ای‌تورو این است که در حال حاضر فقط در 45 ایالت از ایالات متحده موجود است. ساکنان هاوایی، مینه‌سوتا، نوادا، نیویورک و تنسی در حال حاضر به این صرافی رمز ارز دسترسی ندارند.

ای‌تورو را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید.

ای‌تورو یک حساب آزمایشی به همراه 100000 دلار پول جعلی برای تمرین تجارت در این صرافی را نیز ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری:

 • ساختار هزینه‌های کارمزدی این صرافی بسیار ساده است و برای خرید و فروش رمز ارزها 1% کارمزد دریافت می‌کند.
 • حداقل موجودی حساب برای مبادلات نیز 10 دلار می‌باشد.

 

 1. کریپتو دات‌کام (com)

کریپتو دات‌کام یکی از صرافی‌های جدیدتر است که در سال 2016 تاسیس شد، و با این حال با پشتیبانی از بیش از 180 رمز ارز، از اکثر رمز ارزهای تقریبا تمامیِ صرافی‌های ذکر شده در این مقاله پشتیبانی می‌کند. اگرچه راهنمای خرید و فروش همه‌ آنها در این صرافی وجود ندارد. ارائه‌ی توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) یکی از ویژگی‌های اصلی این صرافی هستند.

یکی از محدودیت‌های کریپتو دات‌کام عدم مبادله‌ رمز ارز با رمز ارز است که به موجب آن کاربران نمی‌توانند مستقیما یک نوع رمز ارز را با نوع دیگری مبادله کنند. در نتیجه شما باید یک رمز ارز را از طریق یک تراکنش اختصاصی بفروشید و سپس برای خرید رمز ارز دوم، معامله دوم را انجام دهید.

این صرافی را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید. شایان ذکر است که وب‌سایت اینوستوپدیا (Investopedia)، کریپتو دات‌کام را بهترین اپلیکیشن تلفن‌همراه در این صنعت نامیده است.

قیمت‌گذاری:

 • کارمزدها بین 0% تا 2.99% است که بسته به تراکنش و نوع روش پرداخت تفاوت پیدا می‌کند. اگر خرید را با استفاده از پول منتقل شده از کارت بانکی و از طریق انتقال ACH انجام دهید، لازم به پرداخت هیچ کارمزدی نیست. در مقابل، خرید با کارت اعتباری ملزم پرداخت کارمزد 2.99% است.

 

 1. بایننس آمریکا (US)

صرافی بایننس دارای بیش از 60 رمز ارز است که در راهنمای خرید/فروش آن فهرست شده‌اند. این شرکت که در سال 2017 تاسیس شد، به طور موقت دسترسی کاربران ایالات متحده را در سال 2019 بخاطر نگرانی‌های نظارتی قطع کرد. اینگونه بود که شاخه‌ی بخش آمریکاییِ صرفی بایننس با نام Binance.US به وجود آمد.

یکی از مسئله‌های این صرافی این است که روند تایید هویت کندی دارد، اما در مقابل آن Binance.US برخی از کمترین کارمزدهای معاملاتی را ارائه می‌دهد.

این صرافی نیز مانند ای‌تورو در تمام ایالت‌های ایالات متحده در دسترس نیست. کنکتیکوت، هاوایی، آیداهو، لوئیزیانا، نیویورک، تگزاس و ورمونت در لیست آن وجود ندارند.

این صرافی را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید. این صرافی یک حساب آزمایشی به همراه 10000 دلار پول جعلی را ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری:

 • کارمزدهای بایننس کاملا مقرون به صرفه‌اند و برای معاملات نقدی (spot trading) 0.1 درصد و برای خرید/فروش رمز ارز 0.5 درصد دریافت می‌کند. اگرچه این سایت همچنین اشاره می‌کند که “کارمزدهای معاملاتی بر اساس حجم معاملات شما در یک دوره‌ی 30 روزه (به دلار آمریکا) و موجودیِ بایننس‌کوین‌های شما (BNB) تعیین می‌شود.” کاربران دارایِ BNB از 25 درصد تخفیف در کارمزد معاملات برخوردار خواهند شد.

 

 1. کوین‌بِیس (Coinbase)

کوین‌بِیس یک صرافی رمزارز منظم و محبوب با پشتیبانی از بیش از 150 رمز ارز است. کوین‌بِیس که 98 میلیون کاربر دارد، در سال 2012 تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 100 کشور فعالیت می‌کند و این امر این صرافی را به یک پلتفرم قوی و متنوع تبدیل می‌کند که سهولت استفاده از خود را به نمایش می‌گذارد.

شایان ذکر است که وب‌سایت اینوستوپدیا، کوین‌بِیس را بهترین صرافی برای تازه‌کاران و به طور کلی بهترین صرافیِ این صنعت معرفی کرده است.

این صرافی را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید. کوین‌بِیس آموزش‌های جامعی در مورد چگونگی افزایش سرعت استفاده از خودش را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، اپلیکیشن تلفن‌همراه آن، اخبار و ویدیوهای مفیدی در مورد توکن‌های رمز ارزیِ که پشتیبانی می‌کند ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری:

 • صفحه قیمت‌گذاری خود کوین‌بِیس بسیار کارآمد نیست، که این یکی از معدود نقطه ضعف‌های این محصول است، اما منتقدین دریافته‌اند که کارمزدهای آن بسته به تراکنش بین ۰.۵ تا ۴.۵ درصد است و ممکن است هزینه‌های دیگری نیز اعمال شود.
 • یک قیمت‌گذاری جایگزین در نسخه‌ی آزمایشی بتا تحت عنوان Coinbase One معاملات بدون کارمزد و سایر خدمات را با کارمزد ماهانه 30 دلار ارائه می‌دهد.

 

 1. بیت‌مارت (BitMart)

بیت‌مارت در سال 2017 تاسیس شد و به‌عنوان یکی از 20 صرافی برتر در جهان رتبه‌بندی شده است. با فراهم کردن دسترسی به یک مجموعه‌ خوب از کوین‌ها و معاملات آتی با حداکثر بهره‌وریِ 50 برابری، صفحه خرید/فروش آن نزدیک به 60 رمزارز رایج را شامل می‌شود.

بیت‌مارت در دسامبر 2021 هک شد که این اتفاق منجر به سرقت نزدیک به 200 میلیون دلار دارایی شد. این شرکت تضمین کرد که این خسارت را جبران خواهد کرد.

این صرافی را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید.

قیمت‌گذاری:

 • کارمزد ثابت تراکنش‌های این صرافی 0.25% است. اما در این صرافی هم مانند کریپتو دات‌کام، استفاده از کارت اعتباری می‌تواند کارمزدهای بالاتری مانند 4.5% را شامل شود. صفحه قیمت‌گذاری آنها جزئیات کامل مربوط به کارمزدها را نشان می‌دهد.

 

 1. جِمینی (Gemini)

صرافی جمینی در سال 2014 تاسیس شد و صفحه خرید/فروش آن تقریبا 100 رمز ارز را برای تجارت در بیش از 60 کشور فهرست می‌کند. استفاده از این رابطِ عملیاتی کار ساده و آسانی است. این صرافی پشتیبانی همه‌جانبه‌ای را ارائه می‌دهد.

وب‌سایت اینوستوپدیا، صرافی جمینی را به عنوان ارائه‌دهنده‌ی بیشترین امنیت در این صنعت معرفی کرد و این صرافی اخیرا اولین صرافی رمز ارزی بوده که گواهینامه SOC 2 را کسب کرده است و تا سقف 250,000 دلار، بیمه FDIC را برای سپرده‌های ارزی ایالات متحده ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید نسخه اپل و اندروید این صرافی را به طور مستقیم از سایت رسمی آن دانلود و نصب کنید.

قیمت‌گذاری:

 • کارمزدهای معاملاتی این صرافی به چند دسته از جمله تلفن‌همراه و دسکتاپ، تقسیم می‌شوند.
 • کارمزدهای این صرافی جامع هستند؛ اما کارمزد تراکنش‌های تلفن‌همراه دارای ارزشی بین 10 تا 200 دلار می‌توانند از 0.99 دلار تا 2.99 دلار متغیر باشد و هر تراکنشی بیش از 200 دلار مستلزم کارمزد استاندارد 1.49% است.

 

 1. کش‌اَپ (Cash App)

کش‌اَپ در سال 2013 تاسیس شد. این صرافی نه تنها بر مبادلات رمز ارزها و معاملات سهام می‌پردازد، بلکه بر تراکنش‌های سایر امور مالی منظم نیز تمرکز دارد. این موضوع این صرافی را به PayPal و Venmo شبیه و آن را به یک واسطه‌ی دارای طیف وسیعی از توانایی‌ها تبدیل می‌کند.

اگرچه صرافی کش‌اَپ قابلیت‌های فراوانی دارد اما وب‌سایت اینوستوپدیا آن را به عنوان بهترین صرافی رمز ارز برای بیت‌کوین معرفی کرده است.

این صرافی را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید.

قیمت‌گذاری:

 • کارمزد تراکنش‌های رمز ارز در این صرافی از حدود 1.5% تا 2.3% متغیر است.
 • اگر قصد دارید از این برنامه برای تراکنش‌های امور مالی معمولی استفاده کنید، سپرده‌های استاندارد در آن رایگان هستند و سپرده‌های فوری کارمزد 0.5% تا 1.75% را شامل می‌شوند.

 

 1. بَکت (Bakkt)

پلتفرم یکپارچه و امن بکت، که در سال 2018 توسعه یافته و از طریق برنامه‌ بکت قابل دسترسی است، از طریق یک رابط کاربری آسان و رویکردی بدون کارمزد، موانع ناچیزی را برای ورود به صنعت رمز ارزها به کاربران ارائه می‌دهد. کاربران در این صرافی می‌توانند رمز ارزهایی مانند بیت‌کوین و اتریوم را خریداری کنند، بفروشند و ارسال کنند.

علاوه بر این، کاربران این برنامه می‌توانند پاداش‌ها و برنامه‌های وفاداری پشتیبانی‌شده را به این برنامه پیوند دهند، و امتیازهای خود را به پول نقد تبدیل کنند، سپس از آن پول برای شرکت در تراکنش‌های رمز ارز، پرداخت هزینه‌ها، خرید کارت‌های هدیه یا از طریق کارتِ اعتباریِ بکت ویزا، برای خرید در دنیای واقعی استفاده کنند. کاربران برنامه بکت می‌توانند امتیازات وفاداری، طرح‌های پاداش، کارت‌های هدیه و رمز ارزها را در کنار هم ببینند.

این صرافی را می‌توانید روی اپل و اندروید نصب کنید.

قیمت‌گذاری:

 • بکت همانند بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، برای تراکنش‌ها کارمزد دریافت نمی‌کند.

 

 1. بیسکیو (Bisq)

بیسکیو یک پلتفرم غیرمتمرکز برای مبادله بیت‌کوین است که به تجارت بیش از 1000 رمز ارز دیگر در بیش از 180 کشور دسترسی دارد. بیسکیو که در سال 2014 تاسیس شده است، یک برنامه‌ی منحصر به‌فرد است که یک برنامه قابل دانلود در تمام سیستم عامل‌های اصلی را شامل می‌شود. هدف برنامه‌های تلفن‌همراه که برای اپل و اندروید ارائه می‌شوند، فقط اطلاع‌رسانی است. آنها شما را از آخرین رویدادهای مربوط به معاملاتتان آگاه می‌کنند.

بیسکیو از آنجایی که غیرمتمرکز است، هیچ دارایی واقعی در اختیار ندارد، اما بین فروشندگان و خریداران ارتباط برقرار می‌کند. مزیت این نوع عملیات این است که دیگر لازم نیست شما برای انجام معاملات به حساب بانکی یا کیف پول رمز ارز خود وصل شوید. این ویژگی امنیت بیشتری در قالب حفاظت از اطلاعات شخصی برای کاربران فراهم می‌کند.

قیمت‌گذاری:

 • کارمزدهای آن بسته به نوع معامله از 0.10% تا 0.70% متغیر است.

از دیگر صرافی‌های رمز ارز می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • دی‌فای سواپ (DeFi Swap): دی‌فای سواپ یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) کاملا جدید است که در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) میزبانی می‌شود و مجموعه گسترده‌ای از خدمات معاملاتی را ارائه می‌دهد. از جمله‌ی این خدمات می‌توان به مبادله‌ی توکن، سهام‌گذاری و کشت سود اشاره کرد. این صرافی هم مانند دیگر صرافی‌های غیرمتمرکز می‌تواند به کیف‌پول‌ متصل شود و نیاز به واسطه‌ی متمرکز را از بین ببرد. صرافی دی‌فای سواپ از بیش از 50 آلت‌کوین و استیبل‌کوین از جمله BNB, USDC, USDT, DAI و غیره پشتیبانی می‌کند.
 • بیت استمپ (Bitstamp): این صرافی در سال 2011 راه اندازی شد و یکی از معتبرترین و بهترین صرافی‌های صنعت رمزارز به شمار می‌رود. کاربران می‌توانند در این صرافی با کامزدی بسیار کم در بیش از 50 رمز ارز مختلف سرمایه‌گذاری کنند. این کارمزدها از 0.50% به ازایِ هر تراکنش شروع می‌شوند؛ اگرچه زمانی که حجم معاملات ماهانه شما از 10000 دلار فراتر رفت، کارمزد به 0.25% کاهش خواهد یافت. همچنین کاربران در این صرافی می‌توانند با استفاده از کارت اعتباری رمزارز خریداری کنند. این تراکنش با یک کارمزد تراکنش 5% همراه است.
 • وی‌بول (Webull): این صرافی برای مبتدیانی که به دنبال بهترین صرافی دارای کمترین موجودی حساب برای خرید و فروش آلت‌کوین هستند، گزینه خوبی است. برای انجام مبادلات رمز ارز در این صرافی، کاربر فقط باید 1 دلار سرمایه‌گذاری کند. این ویژگی برای مبادلات مربوط به کوین‌های گران قیمت مانند بیت‌کوین و اتریوم بسیار کارآمد است. در صرافی و‌ی‌بول، هیچ الزامی برای رعایت حداقل سپرده وجود ندارد و تمام رمز ارزهای پایه‌ پشتیبانی شده را می‌توان بدون کمیسیون معامله کرد.
 • هوبی (Huobi): اگر به دنبال ترکیب سود سرمایه با درآمد معمولی هستید، صرافی هوبی یکی از بهترین صرافی‌های رمز ارز 2020 برای این کار است. چرا که این صرافی علاوه بر ارائه صدها بازار رمز ارز، حساب‌ پس‌انداز رمز ارز نیز ارائه می‌کند که به شما این امکان را می‌دهند از سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال خود سود کسب کنید. صرافی هوبی از طیف گسترده‌ای از توکن‌های رمز ارز پشتیبانی می‌کند. در این صرافی شما می‌توانید توکن‌های دیجیتال را با کارمزد 0.26% بخرید و بفروشید و در صورت معامله با مبالغ بیشتر، این کارمزد کمتر خواهد شد.
 • اف‌تی‌ایکس (FTX): اف‌تی‌ایکس یک صرافی همه‌جانبه، بازار NFT و کارگزار مشتقه‌های رمز ارز است. که می تواند آن را جزء بهترین صرافی‌های رمز ارز 2020 قرار دهد. این صرافی از بیش از 60 رمز ارز برای معاملات نقدی پشتیبانی می‌کند و این موضوع آن را به یک پلتفرم مناسب برای همه چیز، از رمزارزهای محبوب مانند بیت‌کوین گرفته تا استیبل‌کوین و کوین‌های دی‌فای، تبدیل می‌کند. یکی از ویژگی‌های این که اف‌تی‌ایکس را متمایز می‌کند، کارمزدهای پایین آن است. شما هنگام ایجاد نقدینگی در این صرافی، فقط 0.10% کارمزد پرداخت می‌کنید؛ و این درصد، قبل از استفاده از تخفیف‌های حجمی است، که می‌تواند کارمزد را به صفر برساند. کارمزدهای کاربر گیرنده هم از 0.40% شروع می‌شوند و در هر معامله 0.05% کاهش می‌یابند.

 

چگونه مناسب‌ترین صرافی را برای استفاده‌ی خود انتخاب کنید؟

تمام صرافی‌های بررسی شده در این مقاله خدماتی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. و به عنوان  بهترین صرافی‌های رمز ارز بشمار می‌آیند. فرآیند مبادله‌‌ی رمز ارزها با روشی مطمئن و قابل اعتماد به پلتفرم مربوط به آن صرافی بستگی دارد و تمام صرافی‌های لیست شده در این مقاله سابقه‌ی اثبات‌شده‌ای برای انجام این معاملات دارند. شما باید بر اساس عملیات و رمز ارزهای موردنظر یا تراکنش‌هایی که قصد دارید با آنها کار کنید، صرافی مناسب خود را انتخاب کنید.

فینوپیا از ترکیب سه واژه فین‌تک، یوتوپیا و تکنولوژی ساخته‌شده است. صرافی فینوپیا ویژگی‌های اصلی خود را ایجاد کردن بستری امن برای خریدوفروش و حفظ دارایی مشتریان می‌داند، خوشبختانه احراز هویت در فینوپیا بسیار ساده و سریع است و می‌توانید تنها با وارد کردن شماره ملی، تاریخ تولد و شماره کارتی یا حسابی که قصد واریز و برداشت ریال دارید، مرحله احراز هویت را به اتمام برسانید و به آسانی در این صرافی خرید و فروش کنید.

منبع techrepublic.com ؛

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا