تحلیل

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین (BTC)

18 شهریورماه 1401 | اتاق تحلیل فینوپیا

بیت‌کوین در بازه زمانی روزانه و محدوده قیمتی 18600 دلار با حمایت معامله‌گران مواجه شده و خود را به سطح 21000 دلار رسانده است. با توجه به روند نزولی بازار و این نکته که در حال حاضر روی موج 5 اصلی قرار داریم، روند صعودی ارزهای دیجیتال ناشی از رشد آنها نیست و صرفاً  احساس «ترس از جاماندگی» را در بین معامله‌گران ایجاد می‌کند.

شکل ۱. نمودار قیمت بیت‌کوین در نمای روزانه

همان طور که در نمودار بالا می‌بینید، بیت‌کوین توانسته است یک موج نزولی (A) را ثبت کند و در حال حاضر روی موج اصلاحی (B) قرار دارد. به نظر می‌رسد که این موج اصلاحی تا محدوده 21900 دلار ادامه می‌یابد و بعد از این اصلاح مجدداً وارد موج نزولی (C) می‌شود. این ناحیه نیز در کانال قیمتی 15000 دلار قرار دارد.

شایان ذکر است که سرمایه‌گذاران نباید به‌خاطر این روندهای صعودی درگیر فومو و ترس از جا ماندن شوند. مارکت‌میکرها به دنبال ضرر معامله‌گران هستند و با ایجاد این نوع حرکات شارپی در بازار نزولی، خریداران را به بازار می‌کشانند. این دسته از معامله‌گران در نهایت درگیر ترس از جاماندن می‌شوند و زمانی که سفارش خرید خود را ثبت می‌کنند، بهترین فرصت فروش و ثبت موقعیت معاملاتی شورت را برای مارکت‌میکرها ایجاد می‌نمایند.

با این حال، در نگاهی متفاوت و در بازه زمانی ۴ساعته، بیت‌کوین در حمایت ۱۸۶۰۰ دلار عملکرد خوبی داشته و از اصلاح بیشتر بازار جلوگیری کرده است. پس از این اتفاق و با اصلاح شاخص دلار، بازار گامی صعودی به سمت محدوده ۲۱۸۰۰ دلار برداشته است.  به نظر می‌رسد که بیت‌کوین در محدوده ذکرشده کمی استراحت کند و آلت‌کوین‌های مستعد هم روند صعودی خود را آغاز نمایند. شایان ذکر است که در صورت شکست مقاومت ۲۱۸۰۰ دلار، ناحیه مقاومتی بعدی محدوده ۲۲۸۰۰ تا ۲۳۱۰۰ دلار خواهد بود.

شکل ۲. نمودار بیت‌کوین در نمای ۴ساعته

» این تحلیل صرفاً یک پیش‌بینی از روند احتمالی بیت‌کوین در روزهای آینده است و سیگنال خریدوفروش نیست.

پر سود باشید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا