تحلیل

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین (BTC)

13 شهریورماه 1401 | اتاق تحلیل فینوپیا

سرمایه‌گذاران همچنان منتظر جلسه بانک مرکزی آمریکا در ماه سپتامبر (شهریور) هستند. با توجه به داده‌های اقتصادی آمریکا در هفته‌های اخیر، افزایش 75 واحدی نرخ بهره این کشور دیگر کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد. در صورتی که نرخ بهره کمتر از 75 واحد افزایش یابد، ترس غالب بر فعالین بازار ممکن است تا حدودی فروکش‌ کند و قیمت ارزهای دیجیتال نیز کمی بهبود می‌یابد.

طبق تحلیل اتاق تحلیل فینوپیا، بیت‌کوین در بازه زمانی 4ساعته محدوده حمایتی 20900 تا 21300 دلار را شکسته است. در نتیجه، می‌تواند از آن به‌عنوان یک مقاومت استفاده کند و روند صعودی خود را به یک روند نزولی تبدیل نماید.

همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، از دیدگاه الیوتی نیز این سطح با محدوده 0.618 فیبوناچی هم‌پوشانی دارد و می‌تواند محلی برای اتمام موج B و شروع موج C نزولی تا محدوده 1.618 فیبوناچی باشد.

شکل ۱. نمودار قیمت بیت‌کوین به تتر

با این حال اگر روند بیت‌کوین را به‌گونه‌ای متفاوت و بر اساس الگوهای کلاسیک بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که این ارز دیجیتال در یک الگوی کنج نزولی قرار دارد و در تلاش است تا آن را به سمت بالا بشکند. قیمت بیت‌کوین در حال حاضر در یک کانال ساید کوچک (نقطه‌چین زردرنگ) فشرده شده و بین سقف و کف آن در نوسان است.

به نظر می‌رسد که بیت‌کوین ابتدا به سمت نواحی 20400 تا 21400 دلار حرکت کند و سپس مجدداً تا ناحیه 18600 تا 19000 دلار کاهش یابد. علاوه بر این، ناحیه 18300 دلار تا 18700 دلار، حمایت بسیار قوی برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود و ممکن است باعث رشد آن شود.

شکل ۲. نمودار قیمت بیت‌کوین و الگوی کنج نزولی

اگر بیت‌کوین نتواند از این منطقه به‌عنوان حمایت خود استفاده کند، ممکن است تا محدوده 16000 تا 14000 دلار کاهش یابد؛ چراکه در این نواحی فاصله‌های قیمتی پرنشده‌ای در نمودار CME آن وجود دارد.

» این تحلیل صرفاً یک پیش‌بینی از روند احتمالی بیت‌کوین در روزهای آینده است و سیگنال خریدوفروش نیست.

پر سود باشید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا