تحلیل

تحلیل تکنیکال کاردانو (ADA)

22 شهریورماه 1401 | اتاق تحلیل فینوپیا

طبق بررسی‌های تیم تحلیل فینوپیا، کاردانو در نمودار 4ساعته خود، درون یک کانال ساید (کانال سبزرنگ) قرار دارد که سقف و کف آن از اعتبار زیادی برخوردار است.

شکل ۱. نمودار قیمت کاردانو به تتر

این ارز دیجیتال در حال حاضر یک کانال صعودی کوچک نیز تشکیل داده (کانال قرمزرنگ) و درون آن در حال حرکت است. با توجه به رشد بازار و افزایش حجم معاملات در روزهای اخیر، طبیعی است که کاردانو هم کمی با فرازوفرود مواجه شود و سپس، تا سقف کانال ساید، یعنی محدوده 0.55 حرکت کند.

شکل ۲. نمودار قیمت کاردانو و پیش‌بینی روند آن

کاردانو در بازه زمانی 4ساعته خود تا محدوده 0.618 موج A اصلاح شده و در حال حاضر از سقف کانال نزولی برگشت خورده است. قیمت این ارز دیجیتال در ادامه ممکن است تا محدوده‌های 0.45 و 0.42 دلار کاهش یابد. با این حال، این کاهش به نمودار آن در بازه زمانی یک‌ساعته بستگی دارد که در ادامه آن را تحلیل خواهیم کرد.

شکل ۳. نمودار قیمت کاردانو در نمای یک‌ساعته

کاردانو در بازه زمانی یک‌ساعته با تشکیل الگوی هارمونیک که یکی از الگوهای بازگشتی محسوب می‌شود، ممکن است در قدم اول به محدوده قیمتی 0.48 دلار و سپس بعد از شکست این محدوده، به محدوده 0.45 دلار برسد.

شکل ۴. نمودار قیمت کاردانو در نمای یک‌ساعته همراه با پیش‌بینی روند آن

در بازه زمانی یک‌ساعته با نگاهی ساده‌تر، متوجه حرکت قیمت کاردانو روی خط روند صعودی می‌شویم. مادامی که قیمت بالای خط روند باشد، این ارز دیجیتال به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. با این حال، برای تحقق تحلیل‌های بالا، کاردانو ابتدا باید خط روند مذکور را از دست بدهد و بعد از شکست آن، تا محدوده‌های ذکرشده حرکت کند.

از طرفی، با توجه به اینکه نرخ تورم (CPI) آمریکا در روز جاری منتشر می‌شود، امکان هرگونه حرکت هیجانی و شارپی وجود دارد.

» این تحلیل صرفاً یک پیش‌بینی از روند احتمالی کاردانو در روزهای آینده است و سیگنال خریدوفروش نیست.

پر سود باشید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا