بیت‌کوین

حکم عجیب قاضی در قبال کلاه برداری

دادخواست فردی که با مدارک قانونی مدعی شد قربانی یک حلقه کلاه‌برداری شده است در دادگاه منطقه مرکزی سئول موردبررسی قرار گرفت

حکم عجیب قاضی در قبال کلاه برداری

یک قاضی در کره جنوبی حکم داده است که یک صرافی در قبال کلاه‌برداری فیشینگ و ضررهای قربانیانش مسئولیتی ندارد.

Security

دادخواست فردی که با مدارک قانونی مدعی شد قربانی یک حلقه کلاه‌برداری شده است در دادگاه منطقه مرکزی سئول موردبررسی قرار گرفت و وکلای آن توضیح دادند که موکلشان و حداقل 10 شاکی دیگر قربانی یک کلاه‌برداری فیشینگ شده‌اند که کلاه‌برداران موفق شده بودند دارایی آن‌ها را از کیف پولشان خارج و به کیف پول فرد کلاه‌بردار واریز کنند و بعد از مدت کوتاهی، پول‌ها از صرافی هم خارج شدند.

هنگامی‌که کلاه‌برداری فاش شد، کیف پول حلقه به حالت تعلیق درآمد و به‌عنوان یک حساب دارای پیوندهایی با فیشینگ صوتی پرچم گذاری شد و تمام سپرده‌ها و برداشت‌ها در کیف پول متوقف شد. اما شاکی و سایر قربانیان استدلال کردند که صرافی باید خسارت آن‌ها را جبران کند. آن‌ها ادعا کردند که صرافی در «مدیریت و نظارت» کیف پول‌ها شکست‌خورده و به کلاه‌بردار اجازه سوءاستفاده از سیستم خود را داده است.

صرافی اما این اتهامات را رد کرد و مدعی شد تمام وجوهی که در کیف پول نگهداری شده بود، برداشت‌شده و چیزی برای بازگشت باقی نمانده است. همچنین مدعی شد که مسئولیتی در قبال خسارات ندارد زیرا از تمام قوانین پیروی کرده است.

به همین ترتیب، دادگاه حکم داد که صرافی تعهدی مبنی بر پرداخت خسارت قربانیان نداشته و صرفاً مرتکب سهل‌انگاری فاحشی شده است.

منبع:

https://cryptonews.com/

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا