آموزش

انواع مختلف کیف پول های ارز دیجیتال کدامند؟

انتخاب کیف پول، یکی از حیاتی ترین تصمیماتی است که یک سرمایه گذار یا معامله گر باید در نظر بگیرد.

انواع مختلف کیف پول های ارز دیجیتال کدامند؟

آیا قصد دارید که درباره کیف پول های ارز دیجیتال بیشتر بدانید؟

ما در این مقاله به بررسی انواع کیف پول های ارز دیجیتال با جزئیات دقیق می پردازیم.

Types of cryptocurrency wallets

امروزه ارز دیجیتال در حال تغییر نحوه درک ما از پول است و توانسته است در بسیاری از صنایع مالی نفوذ کند و تغییراتی در سیستم مالی ایجاد کند و در نهایت توجه سرمایه گذاران، متخصصان فناوری، شرکت ها، دولت ها و عموم مردم را به خود جلب کرده است.

با گذشت زمان، ارزهای دیجیتال رشد زیادی داشته اند و استفاده از آنها نیز گسترش پیدا کرده است. بااین حال؛ بسیاری از مردم سوالاتی درباره محل ذخیره رمزارزها دارند که در ابتدایی ترین حالت ممکن می توانیم بگوییم که ارز دیجیتال در کیف پول های رمزنگاری شده نگهداری می شود.

بنابراین؛ اخیرا علاقه به یادگیری درباره انواع کیف پول های ارز دیجیتال افزایش پیدا کرده است؛ بااین حال، مردم درباره عواقب کیف پول های رمزنگاری شده نگرانی هایی دارند که باید برطرف شوند؛ زیرا انتخاب کیف پول، یکی از حیاتی ترین تصمیماتی است که یک سرمایه گذار یا معامله گر باید در نظر بگیرد.

در ادامه این مقاله کاربردی قصد داریم تا اطلاعات لازم درباره انواع کیف پول های ارز دیجیتال به شما ارائه دهیم.

چرا باید در انتخاب کیف پول های ارز دیجیتال دقت کنیم؟

در هنگام خواندن این مقاله، شاید اولین مطلبی که به ذهنتان می رسد این است که که چرا باید در انتخاب کیف پول و یادگیری انواع مختلف آن دقت کنید. یکی از نگرانی هایی که اخیرا نسبت به کیف پول ها ایجاد شد فاش شدن 8.4 میلیارد رمز عبور بود که شامل رمز عبورهای قدیمی و فعلی برای ایمیل و حساب های بانکی بود. بنابراین؛ زمانی که به کیف پول های ارز دیجیتال فکر می کنید، بسیار مهم است که به امنیت آن فکر کنید.

در این مسیر ممکن است سوالاتی برای شما به وجود آید، مانند:

  • چگونه رمزارز خود را ذخیره خواهید کرد؟
  • روش ایده آل برای استفاده از ارز دیجیتال برای به حداقل رساندن ضرر چیست؟
  • آیا می توانید از مزیت امنیت برای ذخیره دارایی های رمزنگاری شده استفاده کنید؟

پاسخ به سوالات بالا می تواند درک کلی از کیف پول های ارز دیجیتال به شما بدهد. بنابراین؛ اولین نکته این است که در انتخاب کیف پول دقت کنید.

Types of cryptocurrency wallets

کیف پول های ارز دیجیتال چیست؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهید، لازم است که مفهوم کیف پول های رمزنگاری شده را بدانید. اول از همه، باید این نکته را مدنظر داشته باشید که مالکیت رمزارز با مالکیت ارزهای سنتی متفاوت است. ارزهای دیجیتال در هیچ نوع قالب فیزیکی وجود ندارند و به عنوان گروهی از کدها در نظر گرفته می شوند. از طرفی دیگر، ارزهای دیجیتال با یک آدرس خاص در بلاک چین ذخیره می شوند.

کاربران می توانند برای ارسال ارزهای رمزنگاری شده به سایر افراد از کلید های عمومی استفاده کنند. در عین حال؛ امکان استفاده از کلید های خصوصی برای بازکردن قفل کیف پول های رمزنگاری شده فراهم شده است.

شما می توانید کیف پول های رمزنگاری شده را به عنوان یک کیف پول سنتی مورد نیاز برای حفظ ایمنی وجوه خود در نظر بگیرید. بااین حال، کیف پول های رمزنگاری شده، اقدامات امنیتی بهبود یافته ای را در مقایسه با کیف پول های سنتی ارائه می دهند.

به طور کلی کیف پول های ارز دیجیتال، هرگز ارز دیجیتال واقعی را ذخیره نمی کنند، بلکه به شما این اطمینان را می دهند تا کلید های دارایی های کریپتو به درستی ذخیره شده باشند. کیف پول های ارز دیجیتال می تواند اطلاعاتی را برای اتصال افراد به صندوق ها برای اطمینان از ایمنی نگه دارد.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال کدامند؟

زمانی که شما از یک صرافی ارز دیجیتال خریداری می کنید، می توانید این رمزارز را از جایی که آن را خریداری کرده اید ذخیره کنید. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که مقادیر کمی ارز دیجیتال خریداری می کنید، می توانید آن را در حساب های خود (مانند موجودی حساب بانکی) پیدا کنید. کیف پولی که صرافی ها در اختیار شما می گذارند، به عنوان یکی از دسته بندی های کیف پول های ارز دیجیتال شناخته می شود که لایه امنیتی خاصی را ارائه می دهند.

به عنوان مثال؛ صرافی های ارز دیجیتال دارای سیستم های بیمه برای محافظت در برابر ضرر هستند. بااین حال؛ گاهی اوقات برای رفع نگرانی های شما نسبت به ذخیره سازی امن ارز دیجیتال، این اقدامات امنیتی کافی نیست.

اینجاست که انواع دیگر کیف پول های رمزنگاری شده خود را نشان می دهند که در ادامه به بررسی دقیق آنها می پردازیم:

Types of cryptocurrency wallets

کیف پول گرم

کیف پول گرم، به عنوان یکی از مهم ترین کیف پول های رمزنگاری شده شناخته می شوند و اساسا به اینترنت متصل می شوند که به طور کلی امنیت کمتری را ارائه می دهند. از طرفی دیگر؛ کیف پول های گرم به دلیل ارتباطی که با اینترنت دارند، دسترسی بهتری را ارائه می دهند. این نوع کیف پول بسیار کاربر پسند است، حتی اگر در برابر کلاهبرداران و هکرها آسیب پذیر باشند.

کیف پول سرد

کیف پول سرد به عنوان یکی از جواب های سوال “انواع کیف پول های ارز دیجیتال کدامند؟” در کنار کیف پول های سرد محسوب می شود. همانگونه که از نامش پیداست، این نوع کیف پول برای ذخیره سازی سرد دارایی های رمزنگاری شده مورد استفاده قرار می گیرد.

ذخیره سازی سرد به این معنی است که کیف پول ها، توکن های رمزنگاری شده کاربران را در حالت آفلاین ذخیره می کنند. در نتیجه؛ آنها به عنوان یک خزانه ای عمل می کنند که شما می توانید برای تراکنش های روزانه از آنها استفاده کنید.

جالب است بدانید که برخی از انواع کیف پول های سرد وجود دارند که حتی با حفظ عملکرد اولیه خود به اینترنت متصل می شوند. بنابراین؛ هرچه دارایی های رمزنگاری شده شما بیشتر باشد، مزایای بهتری از کیف پول های سرد دریافت خواهید کرد.

بااین حال؛ ترکیبی از دو کیف پول سرد و گرم می تواند مزایای بهتری برای کاربران رمزارز ایجاد کند. به عنوان مثال؛ ما می توانید از کیف پول های سرد برای ذخیره سازی مقادیر زیادی از رمزارزها استفاده کنید و از کیف پول های گرم برای مقادیر پایین تر !

پس رویکرد ترکیبی از کیف پول گرم و سرد می تواند امنیت بهتری را در کنار انعطاف پذیری ارائه دهد.

انواع کیف پول گرم کدامند؟

به طور کلی؛ همه کیف پول های نرم افزاری را می توانید جز کیف پول های گرم بدانید که رایج ترین آنها شامل کیف پول موبایل، کیف پول تحت وب و کیف پول دسکتاپ است.

کیف پول دسکتاپ

کیف پول های دسکتاپ را می توان به راحتی در دسکتاپ یا لپ تاپ خود دانلود و استفاده کنید. این برنامه به تولید فایل داده برای نگه داشتن کلیدهای کاربران کمک می کند همچنین کاربران باید برای دسترسی به کلیدها، یک رمز عبور تعبیه کنند. این نوع کیف پول ها مالکیت کلید را به شما می دهد، اما ممکن است با خطرات آسیب فیزیکی یا آلودگی بدافزار مانند ویروس ها درگیر شوند.

 

کیف پول های وب

کیف پول های وب، یکی از انواع کیف پول های ارز دیجیتال است که در دسته کیف پول های گرم قرار می گیرد. برای دسترسی به این کیف پول نیازی به دانلود نرم افزار یا اپلیکیشن تخصصی نیست و شما می توانید به راحتی از طریق مرورگر وب به آن متصل شوید.

زمانی که شما به مرورگر دسترسی پیدا کردید، کیف پول های وب دسترسی به دارایی های رمزنگاری شده شما را از هر مکانی، با هر رمز عبوری و دستگاهی امکان پذیر می کند. لازم است بدانید که در این نوع کیف پول، مالکیت کلید دارایی های رمزنگاری شده شما در دست وب سایت مورد نظر خواهد بود.

بااین حال؛ گزینه های جایگزین مانند کیف پول های چند علامتی، سطح مشخصی از کنترل را بر روی کیف پول های رمزنگاری شده به کاربران ارائه می دهند.

Types of cryptocurrency wallets

کیف پول موبایل

کیف پول های موبایلی نیز در دسته کیف پول های گرم قرار می گیرند که عملکردی مشابه با کیف پول های دسکتاپ دارند. برای دسترسی به آن، ابتدا نرم افزار مورد نظر را دانلود نمایید و سپس آن را روی موبایل خود باز کنید.

کیف پول های موبایل انعطاف پذیری بالایی را برای تبدل ارائه می کنند و در عین حال برخی از خطرات امنیتی را نیز بر عهده دارد. این کیف پول‌ها به دلیل اینکه همیشه و به راحتی در دسترس هستند، گزینه بسیار مناسبی برای خرید و فروش صرافی‌های ارز دیجیتال محسوب می‎شوند.

انواع کیف پول های سرد کدامند؟

در این قسمت به بررسی انواع کیف پول های سرد می پردازیم. شما می توانید کیف پول کاغذی و کیف پول سخت افزاری را به عنوان دو نوع از رایج ترین کیف پول های ارز دیجیتال بشناسید.

کیف پول کاغذی

زمانی که شما بخواهید کیف پول کاغذی را به عنوان یکی از کیف پول های رمزنگاری شده درک کنید، باید ابتدا به کاغذ فکر کنید. کیف پول های کاغذی چیزی جز چند تکه کاغذ فیزیکی نیست و معمولا کیف پول های سخت افزاری در امنیت حرف اول را میزنند.

بااین حال این موضوع درباره کیف پول های کاغذی زیاد صدق نمی کند. در صورت  از دست دادن سند کاغذی، خطر از دست دادن دارایی های رمزنگاری شده در کیف پول وجود دارد. علاوه براین محدودیت هایی در ارسال آسان وجوه جزئی در این نوع کیف پول وجود دارد و همچنین ماهیت زمانبر تراکنش ها با کیف پول های کاغذی، مشکلات بزرگتری را برای استفاده آنها ایجاد می کند.

کیف پول های سخت افزاری

از طرف دیگر، اصول طراحی کیف پول سرد در کیف پول های سخت افزاری تعریف شده است. آنها امنیت را با اجتناب کامل از قرار گرفتن آنلاین کلید های خصوصی در معرض همه ارائه می دهند. کیف پول های سخت افزاری، کلید های خصوصی را در یک دستگاه فیزیکی و در یک محیط آفلاین ذخیره می کنند که این محیط درست مانند درایو فلش است.

کیف پول های سخت افزاری  به عنوان یکی از بهترین انواع کیف پول های سرد برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ارز دیجیتال به شمار می آیند؛ زیرا شما می توانید با استفاده از درایو USB، آنها را به راحتی در رایانه یا هر دستگاه دیگری متصل کنید. حتی اگر دستگاه به اینترنت متصل باشد، کلید خصوصی از دستگاه خارج نمی شود.

دستگاه جزئیات تراکنش را درخواست می کند و اعتبار داده ها را ارائه می دهد و در نتیجه تراکنش را تکمیل می کند. سپس، جزئیات تراکنش به شبکه آنلاین می رود و در آنجا مستند می شود. برخی از کیف پول های سخت افزاری محبوبی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از Trezor، Ledger و غیره !

کلام آخر

درک انواع کیف پول های ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری معقول در ارزهای دیجیتال بسیار ضروری است. یکی از جنبه های مهمی که در زمان های اخیر در حوزه ارزهای دیجیتال به وضوح مشهود بوده است، نوسانات است. در عین حال، امنیت نیز به عنوان یک نگرانی حیاتی با توجه به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در حال ظهور است.

با این حال، مروری دقیق بر کیف پول‌های رمزنگاری و کارکرد آن‌ها در کنار انواع مختلف به کاربران کمک می‌کند تا انتخاب‌های مناسب را با توجه به نیاز خود پیدا کنند. انواع رایج کیف پول های ارز دیجیتال، کیف پول های گرم و کیف پول های سرد هستند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

سرعت تغییرات تکنولوژی و فناوری از یک سو و محبوبیت روزافزون ارزهای دیجیتال از سوی دیگر، هر روز نیاز به اسکناس و پول‌های نقد را برای مبادلات تجاری کم‎تر‌ می‎کند، بنابراین هیچ بعید نیست تا در آینده‏ی نزدیک کیف پول‎های چرمی و جیبی که روزی همدم همیشگی هر کدام از ما بودند و حاضر نبودیم حتی برای یک لحظه دوری آن‌ها را تحمل کنیم،‌ برای همیشه به موزه بپیوندند و نسل‌های جدید جز خاطره‎ای محو از این کیف پول‎های فیزیکی در داستان‎های پدر و مادرشان، هیچ تصور ملموس دیگری از کیف پول‌های غیر دیجیتال نداشته باشند.

برای معامله با ارزهای رمزنگاری شده و خرید و فروش رمزارزهای مختلف در صرافی‌های ارز دیجیتال، باید بهترین گزینه را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد. درباره کیف پول های کریپتو بیشتر بیاموزید و همین حالا تصمیم درست را بگیرید.

منبع blockchains.com ؛

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا