آموزشبیت‌کوینسرمایه‌گذاری

چگونه در سال 2022 با بیت‌کوین درآمد کسب کنیم؟

ایجاد یک ارز دیجیتال در دنیای پرشتاب امروز که از طریق شبکه پرداخت خود مبادله ‌شود، به میزان قابل توجهی مورد نیاز به نظر می‎رسید. در نتیجه، یکی از این ارزها در سال 2009 به نام بیت‌کوین به عنوان یک ارز دیجیتال معرفی شد.

چگونه در سال 2022 با بیت‌کوین درآمد کسب کنیم؟

چگونه در سال 2022 با بیت‌کوین درآمد کسب کنیم سوالی ما در فینوپیا قصد داریم به آن جواب دهیم. با ما همراه باشید.

یک ارز دیجیتال در دنیای پرشتاب امروز که از طریق شبکه پرداخت خود مبادله ‌شود، به میزان قابل توجهی مورد نیاز به نظر می‎رسید. در نتیجه، یکی از این ارزها در سال 2009 به نام بیت‌کوین به عنوان یک ارز دیجیتال معرفی شد.

خالق ارز دیجیتال «ساتوشی ناکاموتو» متوجه شد که جهان به یک دروازه پرداخت الکترونیکی مبتنی بر رمزنگاری نیاز دارد. همین امر باعث شد که او یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز ایجاد کند که بدون واسطه و مداخله دولت می‌توانید آن را بخرید، بفروشید و مبادله کنید.

با پیشرفت زمان و افزایش سریع فرصت‌های پول‌سازی، افراد زیادی در تلاش هستند تا با بیت‌کوین درآمد زیادی کسب کنند.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراوانی منتظر شما هستند. شما فقط باید تلاش کنید، آن فرصت‌ها را شناخته و از آنها استفاده کنید.

برای مدت زمان طولانی، این موضوع داغی بود که در همه جای اینترنت دیده می‌شد، «چگونه با بیت‌کوین پول در بیاوریم؟»، به همین دلیل ما این موضوع را یک بار برای همیشه انتخاب کردیم تا به بحث در مورد بیت‌کوین پایان دهیم. تیم فینوپیا تحقیقات جدی در مورد بیت‌کوین انجام داده و اطلاعات مهمی در مورد کسب درآمد با بیت‌کوین تهیه کرده است.

چگونه با بیت‌کوین در سال 2022 درآمد کسب کنیم؟

بیت‌کوین – بررسی اجمالی

درک مفهوم واقعی بیت‌کوین بسیار آسان است. بیت‌کوین یک فایل کامپیوتری است که در یک برنامه کیف پول دیجیتال ذخیره شده‌است. بیت‌کوین‌ها را می‌توان با استفاده از کیف پول دیجیتال شما برای شخص دیگر ارسال کرد و بالعکس (شخص دیگر می‌تواند بیت‌کوین‌ها را به کیف پول شما ارسال کند).

این دارایی ماهیت فیزیکی ندارد، بنابراین روی تصاویر نمایش داده شده در وب‌سایت‌ها تمرکز نکنید زیرا آنها صرفاً تصویری فرضی از ظاهر ارز دیجیتال هستند. همچنین می‌توانید بیت‌کوین بخرید و آن را تا زمانی که قیمت آن افزایش پیدا کند نگه دارید.

تمام تراکنش‌های بیت‌کوین در یک لیست عمومی به نام بلاک‌چین ثبت می‌شوند. بلاک‌چین یک فناوری غیرمتمرکز است که مدیریت و ثبت تراکنش‌ها را تسهیل می‌کند. با این وجود، کریپتوکارنسی نوعی از پرداخت است که از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند.

رمزارز عمدتاً برای مبادله کالاها و خدمات آنلاینی استفاده می‌شود که توسط یک سازمان یا ارگان دولتی خاص کنترل نمی‌شوند. در عوض، توسط گره‌هایی که در سراسر جهان توزیع شده‌اند اداره می‌شود. علاوه بر این، این ارز دیجیتال با رمزنگاری ایمن شده است که آن را برای هکرها ناامیدکننده می‌کند زیرا جعل ارز دیجیتال غیرممکن است.

بیش از 20 میلیون بیت‌کوین می‌تواند در بلاک‌چین وجود داشته باشد که قابل تقسیم شدن به واحدهای کوچک‌تر هستند. کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین که ساتوشی نیز نامیده می‌شود، 0.00000001 است.

کدام ارز دیجیتال برنده رقابت است؟

در مجموع، بیش از 5000 ارز دیجیتال با ارزش کل بازار به ارزش بیش از 200 میلیارد دلار درحال مبادله هستند. با این حال، 3 ارز دیجیتال برتر که قدرتمندترین آنها محسوب می‌شوند عبارتند از:

 • بیت‌کوین با ارزش بازار 1,051,179,684,596 دلار
 • اتریوم با ارزش بازار 389,488,966,162 دلار
 • سکه‌های بایننس با ارزش بازار 100,665,561,023 دلار

اکنون می‌دانید بیت‌کوین پدربزرگ همه ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، اولین ارز دیجیتالی بود که در بازار معرفی شد. پس از ظهور، چندین ارز دیجیتال دیگر نیز مورد توجه قرار گرفتند، مانند ریپل (XRP)، لایت‌کوین، بیت‌کوین کش، EOS، Chainlink و غیره. یکی دیگر از دلایل شناخته‌شدن بیت‌کوین در سراسر جهان این است که افراد زیادی با بیت‌کوین پول زیادی به دست آورده‌اند و تبدیل به افراد ثروتمند شده‌اند. بنابراین، همچنان در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود.

تاریخچه بیت‌کوین

بیت‌کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. هرچند در زمان پیدایش آن، هیچ‌کس از اصطلاح «کریپتوکارنسی» آگاه نبود یا حتی آن را نشنیده بود.

تا سال 2013، ارزش هر بیت‌کوین‌ها بیش از 10 دلار نبود. اما به زودی پس از سال 2013، ارزش آن به بیش از 200 دلار رسید. پس از آن در سال 2015، ارزش بیت‌کوین به شدت افزایش یافت. در نهایت، در سال 2017 از مرز 1000 دلار عبور کرد.

در ابتدای سال 2018، قیمت بیت‌کوین به حدود 10000 دلار افزایش یافت. با این حال، چند ماه پس از آن، قیمت به تقریباً 6000 دلار کاهش یافت. گمانه‌زنی‌های زیادی انجام شد تا مشخص شود علت این سقوط قیمت چیست؟

درحالی که این قیمت‌ها مربوط به سه سال قبل بود، اما اگر امروز قیمت بیت‌کوین را بررسی کرده باشید، می‌دانید که قیمت بیت‌کوین هر روز در حال افزایش و رشد است. قیمت فعلی بیت‌کوین در سال 2022 53500 دلار است. بله درست شنیدید!

دلایل افزایش آن ممکن است بر اساس عوامل و متغیرهای بازار خارجی متفاوت باشد. بسیاری از ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته ظهور کرده‌اند، اما ثابت شده است که سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یکی از بهترین راه‌های کسب پول است. ثروت را افزایش داده و بسیاری از مردم را به میلیونر تبدیل کرده است.

چگونه با بیت‌کوین کسب درآمد کنیم؟

اگر این برای شما سؤال است،چگونه در سال 2022 با بیت‌کوین درآمد کسب کنیم،  پس انتظار به پایان رسیده است. ما در مورد تمام اصول ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین به شما توضیح داده‌ایم، پس اکنون آماده هستید تا از روش‌های پول سازی مطلع شوید.

در ادامه موثرترین راه‌هایی که به شما کمک می‌کند بدانید چگونه با بیت‌کوین پول درآورید، ذکر شده است:

 1.  استخراج

یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد زیاد با بیت‌کوین استخراج آن است. می‌توان با حل معماهای رمزنگاری و افزودن بلوک‌های جدید به شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین پول زیادی به دست آورد.

این شامل 2 نوع استخراج است:

استخراج شخصی – این نوع استخراج به صورت مستقل انجام می‌شود. از آنجایی که بیت‌کوین موضوع اصلی موفقیت استخراج رمزارز است، یکی از سخت‌ترین ارزهای دیجیتال برای استخراج به حساب می‌آید. عرضه بیت‌کوین در مقایسه با تقاضای آن محدود است؛ بنابراین، ممکن است پس از محاسبه قیمت برق و هزینه تعمیر و نگهداری، برای به دست آوردن سودهای بزرگ تلاش کنید.

استخراج ابری – اکثر افراد استخراج ابری را انتخاب می‌ک‌نند، زیرا فرآیند این ماینینگ شامل هزینه‌های مکرر یا افزایش قبوض برق نیست. برای قرارداد فقط باید یک بار هزینه پرداخت کنید. علاوه بر این، شما نیازی به خرید نرم‌افزار یا سخت‌افزار ندارید؛ بنابراین، با دریافت سهم خود از کیک، جایگزین عالی برای ماینینگ شخصی شده است.

درآمد شما صرفاً بر اساس روشی است که انتخاب کرده‌اید و قبض برق به‌وسیله تأسیساتی که خدمات ماینینگ ابری در آن مستقر است، پرداخت می‌شود.

تنها چیزی که قبل از ورود به این عرصه و ریختن پول خود در یک شرکت استخراج لازم است داشته باشید، دانش و مهارت است.

توجه: همیشه قبل از سرمایه‌گذاری پولی که به سختی به دست آورده‌اید، از اعتبار شرکت استخراج ابری اطمینان حاصل کنید.

 1. بیت‌کوین بخرید و نگه دارید

بسیاری از مردم به روش‌های ساده اعتقاد دارند. به عنوان مثال، خرید یک کالا زمانی که قیمت پایین است، سپس  نگه‌داری آن تا زمانی که قیمت افزایش یابد، و سپس بیشتر آن را یا به‌فروش رسانده/ یا برای سود بیشتر نگهداری کنید. سرمایه‌گذاران بلندمدت معمولاً از این رویکرد پیروی می‌کنند.

برای خرید بیت‌کوین، کیف پول بیت‌کوین بگیرید. سرمایه‌گذاری کنید، نگه دارید (منتظر زمان مناسب باشید)، و بفروشید.

اگر فکر می‌کنید قیمت بیت‌کوین در آینده هم‌آهنگ با بالارفتن قیمت‌ها افزایش می‌یابد، می‌توانید در آن سرمایه‌گذاری کنید و مقداری بیت‌کوین خریده، سپس در زمان مناسب آن را بفروشید و از سود آن لذت ببرید. واقعیت این است که این رویکرد مانند سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت نیست. ممکن است مجبور باشید که آنها را برای مدت طولانی نگه دارید، زیرا افزایش قیمت آنها با انتظارات فانتزی شما پیش نمی‌رود. با این حال، باید زمان مناسب برای فروش را بدانید.

همچنین می‌توان در شرکت‌ها/سازمان‌ها، بلاک‌چین، استارت‌آپ‌ها، توسعه و غیره سرمایه‌گذاری و با بیت‌کوین درآمد کسب کرد. اما قبل از انجام سرمایه‌گذاری‌های تحقیقاتی فشرده، ضروری است که پتانسیل یک شرکت را با توجه به تجزیه و تحلیل تقاضای بازار، نظرات کارشناسان، کاغذهای سفید و غیره تعیین کنید. در این حال، ممکن است بتوانید به صندوقچه گنج برسید.

 1. پرداخت به بیت‌کوین را بپذیرید

امروزه بسیاری از مشاغل شروع به پذیرش بیت‌کوین به عنوان پرداخت برای ارائه کالاها و خدمات خود کرده‌اند. اگر کسب و کارهای دیگر از آن استفاده می‌کنند، پس چرا شما این کار را نکنید؟ دنبال آن بروید و بیت‌کوین را به عنوان پرداخت بپذیرید.

پذیرش بیت‌کوین به عنوان پرداخت یک فرآیند ساده است. به عنوان مثال، اگر شما یک کسب و کار محصولات فیزیکی دارید، می‌توانید به سادگی با گذاشتن یک نشانه کوچک در نمایشگاه / فروشگاه خود، بیت‌کوین را بپذیرید. در حالی که اگر یک تجارت آنلاین دارید، می‌توانید از یک تاجر پرداخت استفاده کنید یا یک بنر در صفحه اصلی خود قرار دهید. هر راهی که انتخاب کنید، ادغام بیت‌کوین در اکوسیستم پرداخت خود، دنیا را به روی شما باز می‌کند.

بهترین بخش این است که بیت‌کوین پرداخت شما را ایمن و فرآیند پرداخت را تسریع می‌کند. علاوه بر این، شما می‌توانید از هر نقطه از جهان که هستید بدون دردسر پرداخت‌های خود را‌ دریافت کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک کیف پول بیت‌کوین برای دریافت بیت‌کوین به عنوان پرداخت خود است؛ بنابراین، وابستگی به شخص ثالث برای پردازش پرداخت‌ها از بین می‌رود و همچنین به شما کمک می‌کند از ضرر و زیان جلوگیری کنید.

 1. با تبدیل شدن به یک شرکت وابسته، بیت‌کوین به دست آورید

با استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانید با بیت‌کوین درآمد زیادی کسب کنید. می‌توانید به یک شرکت وابسته برای بیت‌کوین یا هر شرکت ارز دیجیتال دیگر تبدیل شوید، محصولات یا خدمات آن‌ها را تبلیغ کنید، بازدیدکنندگان آن‌ها را افزایش دهید و بابت هر فروشی که از این راه به دست می‌آید، کمیسیون دریافت کنید. میزان پورسانت کاملاً بر اساس افزایش مشتری و فروش است.

شما می‌توانید از فالوورهای رسانه‌های اجتماعی خود برای تأثیرگذاری و متقاعد کردن مشتریان برای خرید آن محصول یا خدمت استفاده کنید. همچنین می‌توانید با اجرای برنامه‌های وابسته در مورد نحوه کسب درآمد با کریپتوکارنسی به مردم، درآمد زیادی کسب کنید.

تنها چیزی که باید اطمینان حاصل کنید این است که در برنامه وابسته معتبر ثبت نام کنید زیرا هیچ‌کس مایل به فروش محصولات دروغین نیست. کار دیگری که باید انجام دهید این است که هنگام تبلیغ یک محصول یا خدمات، پیوندها و وب‌سایت‌ها را در رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 1.  وام دادن به بیت‌کوین

بهترین بخش در مورد انجام و پذیرش پرداخت‌ها در بیت‌کوین این است که نیازی به تأیید اعتبار آن از هیچ مرجعی ندارید. شما می‌توانید تراکنش‌ها را به صورت یکپارچه و بدون وقفه پردازش کنید. پس چرا با وام دادن بیت‌کوین به افراد دیگر با نرخ بهره، وام ارائه نکنید.

به این موضوع فکر کنید: وقتی سعی نمی‌کنید با بیت‌کوین پول در بیاورید، به بیت‌کوین اجازه می‌دهید برای شما پول در بیاورد! این عالی نیست؟

بسیاری از وب‌سایت‌ها به شما در خدمات وام‌دهی کمک می‌کنند، از جمله Bitbond، Unchained Capital، BTCpop و بسیاری دیگر. انتخاب یک منبع وام معتبر بسیار مهم است. در غیر این صورت، ممکن است تمام بیت‌کوین‌های خود را از دست بدهید. همه پلتفرم‌های وام‌دهی قابل اعتماد نرخ بهره تا ۱۵ درصد در هر سال را ارائه می‌کنند

 1. درآمد خرد

این درست است که درآمدهای خرد ممکن است برای تغییر سرنوشت شما کافی نباشد. اما، مطمئناً یک منبع درآمد قابل اعتماد  به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های روزانه و نیازهای سبک زندگی را برآورده کنید. علاوه بر این، فرض کنید با وب‌سایت‌های PTC قانونی کار می‌کنید که برای باز کردن وب‌سایت‌های خاص، کلیک کردن بر روی آگهی‌ها یا پیوندهای خاص، تماشای ویدیوها یا بازی کردن به شما پول می‌دهند. در این حالت، آنها ممکن است به شما به بیت‌کوین پرداخت کنند.

اگرچه دستمزد این وب‌سایت‌ها خیلی زیاد نیست، اما هنوز هم یکی از سریع‌ترین ابزارهایی است که می‌توانید درآمد سریعی داشته باشید. برخی از وب‌سایت‌هایی که برای تکمیل وظایف و تکمیل نظرسنجی‌های آنلاین به شما پول بیت‌کوین می‌دهند عبارتند از: adBTC، Coinpayu، Coinadder و BTC4ADS.

 1. تجارت

بسیاری از مردم با بیت‌کوین معامله می‌کنند و پول زیادی به دست می‌آورند. در درجه اول، معامله‌گران ماهر نمودارهای معاملات را تجزیه و تحلیل می‌کنند، بازار را مطالعه می‌کنند، عوامل خارجی را ارزیابی می‌کنند و ریسک را می‌پذیرتد.

لحظه‌ای که معامله گران در تجارت فعلی خود به حد سود موردنظر می‌رسند، موقعیت را برای دریافت سود می‌بندند. بهترین بخش این است که می‌توانید با خیال راحت در دنیای بیت‌کوین به صورت 24×7 (شبانه روزی) معامله کنید.

زمانی که پول خود را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید، می‌توانید از میان 4 استراتژی معاملاتی انتخاب کنید، از جمله:

الف) معاملات روزانه – به آن معاملات درون روزی نیز می‌گویند که در آن سرمایه‌گذاران یک موقعیت را در یک روز معاملاتی خرید و فروش می‌کنند. مزیت اصلی معاملات روزانه این است که شما نیازی به پرداخت هزینه‌های تأمین مالی یک‌شبه در موقعیت خود ندارید.

ب) حصار بیت‌کوین  – این استراتژی است که در آن سعی می‌کنید با اتخاذ موضع مخالفی که قبلاً خریداری کرده‌اید، خطرات خود را به حداقل برسانید. این نوع معاملات معمولاً زمانی انجام می‌شود که بازار بر خلاف شما حرکت می‌کند.

ج) تجارت روند – افرادی که معاملات روند را انجام می‌دهند موقعیتی را انتخاب می‌کنند که با روند فعلی مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر روند صعودی باشد، سرمایه‌گذاری در بلندمدت را ترجیح می‌دهند، در حالی که اگر روند نزولی باشد ، سرمایه ‌گذاری‌های کوتاه مدت انجام خواهند داد.

د) HODL (بخرید و نگه دارید) – این یک استراتژی است که در آن شما بیت‌کوین را خریداری و نگه‌داری می‌کنید تا زمانی که قیمت آن افزایش یابد. معمولاً، این معامله مناسب سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت است.  اگر HODL را انتخاب کنید، صبر زیادی لازم دارید.

 1. کسب درآمد از طریق همیاری

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کسب درآمد با بیت‌کوین، کمک به دیگران و دریافت پاداش از آنهاست. اگر می‌خواهید بیت‌کوین را در اختیار داشته باشید، می‌توانید از پلتفرمی به نام Bitfortip استفاده کنید.

در حالی که به افراد دیگر کمک می‌کنید و به آنها یاری می‎رسانید کارهای مختلف را به صورت آنلاین انجام دهند، آنها ممکن است به عنوان انگیزه به شما BTC بدهند. ممکن است شامل طیف وسیعی از وظایف مانند ارائه پاسخ به سؤالات فنی، تبلیغ محصولات یا خدمات آنها، پخش بازی‌های ویدیویی، حتی یافتن لباس مناسب و بسیاری از این قبیل باشد.

بسیاری از پلتفرم‌ها این روزها خدمات پاداش کریپتو را یکپارچه کرده‌اند. شما فقط باید آن پلتفرم‌ها را بررسی کنید و درآمد فوق‌العاده‌ای کسب کنید.

 1. کمپین‌های انجمن بیت‌کوین تاک

بیت‌کوین تاک پلتفرمی است که توسط ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین راه‌اندازی شده است. این یکی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین انجمن‌ها در حوزه رمزنگاری است که افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند.

اگر در انجمن بیت‌کوین تاک فعال هستید و دنبال‌کننده مشتاق هستید، ممکن است به‌ازای هر پستی که در آن می‌گذارید پول دریافت کنید. اگر برای پست‌های خود پول دریافت می‌کنید، ممکن است یک امضای حمایت شده را نیز داشته باشید. وای!

 1. پاداش یافتن اشکال

پاداش‌های ارائه شده توسط سازمان‌ها و توسعه دهندگان نرم‌افزارهای مختلف برای یافتن هرگونه اشکال فنی یا سایر آسیب‌پذیری‌ها در سیستم‌های خود منبع عالی برای کسب درآمد و افزایش درآمد شما است. در درجه اول آنها به شما برای حفظ سیستم‌هایشان پاداش می‌دهند. همچنین، ممکن است بتوانید برای بهبود اکوسیستم آنها برای کاربران، بیت‌کوین دریافت کنید.

اگر در دنیای بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید اصول زیر را رعایت کنید:

 • تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید
 • بازار را تحلیل کنید
 • تمام خطرات خود را پیش‌بینی کنید و روشی را انتخاب کنید که تمام نیازهای شما را برآورده کند
 • قبل از سرمایه‌گذاری از کارشناسان بپرسید و مقالات را بخوانید
 • هرگز تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید

بیت‌کوین تنها در صورتی ارزش زمان و سرمایه‌گذاری شما را دارد که از اصول اولیه پیروی کنید و ریسک‌هایی را که از عهده آن برنمی‌آیید، نپذیرید. با اینکه که بسیار از مردم شاهد سودهای عظیم در دنیای بیت‌کوین بودند، اما، برخی افراد نیز متحمل ضررهای هنگفتی در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین شده‌اند. بدیهی است که شما ترجیح می‌دهید در دسته اول افرادی قرار بگیرید که از سودهای بزرگ برخوردار شده‌اند. برای اطمینان از این امر، هنگام ورود به یک بازار پرنوسان، باید صبور و محتاط باشید.

مراحل معامله بیت‌کوین چیست؟

 1. عوامل مؤثر بر قیمت بیت‌کوین را تجزیه و تحلیل کنید

مهم‌ترین نکته سنجش عواملی است که بر قیمت بیت‌کوین تأثیر می‌گذارد که شامل موارد زیر است:

الف) عرضه – عرضه بیت‌کوین به 21 میلیون محدود شده است. با حدس درباره تقاضای آن از زمان راه‌اندازی در سال 2009، انتظار می‌رود طی چند سال آینده به پایان برسد. اگر عرضه بیت‌کوین محدود شود، قیمت بیت‌کوین ممکن است در آینده افزایش یابد.

ب) یکپارچه‌سازی – اگر نمایه عمومی بیت‌کوین با چارچوب‌های بانکی قوی و جدیدترین سیستم‌های پرداخت ادغام شود، درخواست برای بیت‌کوین ممکن است افزایش یابد.

ج) سایر رویدادها – در صورت نقض امنیت، مداخلات دولت، تغییرات نظارتی و اعلامیه های اقتصاد کلان بیت کوین ممکن است به شدت بر قیمت ها تأثیر بگذارد، چه مثبت یا منفی.

د) عوامل بازار خارجی – ممکن است شامل هرگونه خبر فوری مرتبط با امنیت بیت‌کوین باشد که ممکن است تأثیر منفی یا مثبتی بر قیمت کلی آن در بازار داشته باشد.

 1. راهی را انتخاب کنید که می‌خواهید در معرض دید قرار بگیرید

ضروری است که بدانید چه راهی به شما کمک می‌کند تا حداکثر در معرض بیت‌کوین قرار بگیرید. در اینجا 3 راه ذکر شده است:

 • الف) خرید بیت‌کوین از طریق صرافی: این روش عمدتاً توسط افراد با استفاده از استراتژی HODL انتخاب می‌شود. این افراد مالکیت مستقیم بیت‌کوین‌ها را در اختیار می‌گیرند و زمانی که قیمت بیت‌کوین در آینده افزایش می‌یابد، آن‌ها را می‌فروشند.

با این حال، در هنگام خرید بیت‌کوین از طریق صرافی باید به عواملی توجه داشت، از جمله:

صرافی‌های بیت‌کوین کارمزدی را اعمال می‌کنند و محدودیت‌های خاصی را برای تأمین مالی و برداشت مبلغ اعمال می‌کنند.

اغلب نمی‌تواند پشتیبانی خوبی از مشتری ارائه دهد.

مقررات مناسب ندارند

سرورها و موتورهای مطابق با بیت‌کوین کاملاً قابل اعتماد نیستند. این موضوع اغلب می‌تواند منجر به تعلیق بازارها یا کاهش دقت اجرا شود.

 • ب) تجارت مشتقات بیت‌کوین: شما می‌توانید مشتقات بیت‌کوین را با حدس زدن قیمت آنها با CFD (قرارداد برای تفاوت) معامله کنید. این یک قرارداد مالی است که در آن ما به‌التفاوت قیمت تسویه بین معاملات باز و بسته را بدون داشتن هیچ بیت‌کوینی پرداخت می‌کنید. مزایای عمده‌ای که در تجارت مشتقات بیت‌کوین وجود دارد عبارتند از:

پوشش ریسک: مشتقات بیت‌کوین خود را پوشش دهید تا ریسک در برابر افت بازار را کاهش دهید.

نقدینگی عمیق – با توجه به پایگاه عظیم مشتریان، بازار بیت‌کوین گسترده و بسیار نقد است، به این معنی که شما می‌توانید سفارشات را با قیمت‌های دلخواه بفروشید.

اهرم و حاشیه – فقط باید یک سپرده اسمی به نام مارجین بگذارید و با اهرم بازی بزرگی کنید.

توجه: این روش یکی از پرخطرترین روش‌های معاملاتی محسوب می‌شود، زیرا بسیار غیرقابل پیش‌بینی است و سود بزرگ یا زیان سنگینی را به همراه دارد.

 • ج) شاخص کریپتو 10: تجارت از طریق شاخص کریپتو 10 به شما امکان می‌دهد در یک معامله، در معرض 10 ارز دیجیتال قدرتمند از جمله بیت‌کوین قرار بگیرید. این شاخص قیمت پایه بازار این ارزهای دیجیتال را ردیابی یا منعکس می‌کند.
 1. محدودیت‌های خود را بشناسید

به غیر از تعیین محدودیت در ذهن خود برای میزان پولی که می‌خواهید سرمایه گذاری کنید، می‌توانید توقف و محدودیت خود را به صورت زیر تنظیم کنید:

 • الف) توقف‌های تضمین شده: صرف‌نظر از هرگونه لغزش، موقعیت شما را در سطحی که از قبل تعیین شده است، بسته می‌شود. فقط در صورتی که توقف تضمین شده شما فعال شود، هزینه‌ از شما دریافت خواهد شد.
 • ب) توقف‌های معمولی: این توقف‌ها در معرض لغزش هستند، اگرچه موقعیت در سطح مشخص شده بسته می‌شود.
 • ج) توقف‌های انتهایی: این توقف‌ها کاملاً بر اساس حرکات بازار برای تضمین سود و در عین حال محدودکردن ریسک شما است. با این حال، مانند توقف‌های معمولی، توقف‌های انتهایی نیز در معرض لغزش هستند.
 1. مراقب تجارت خود باشید

اگر با بیت‌کوین معامله می‌کنید، یکی از مهم‌ترین مراحل نظارت بر تجارت است، بدون مراقبت از تجارت خود، نمی‌دانید که قیمت در حال افزایش یا کاهش است و این امر باعث می‌شود فرصت مناسب برای خرید یا فروش را از دست بدهید؛ بنابراین، اطمینان از حرکت بازار به روشی که شما پیش‌بینی کرده‌اید ضروری است و نباید نادیده گرفته شود.

برای ارزیابی اینکه آیا قیمت بیت‌کوین در حال افزایش یا کاهش است، باید شاخص‌های فنی را نیز در نظر گرفت.

 1. برای ایجاد سود یا کاهش ضرر، موقعیت را ببندید

اگر به سطحی برسید که توانایی تحمل ریسک اضافی را نداشته باشید، می‌توانید ضرر را کاهش دهید. در حالی که اگر موقعیت شما به سطحی رسیده است که میزان سود خوبی را جمع‌آوری کنید، موقعیت را ببندید و از سود لذت ببرید.

Bitcoin

چرا در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنیم؟

بیت‌کوین راه‌حل یک مرحله‌ای برای تمام نیازهای تجاری و سرمایه‌گذاری شماست! و دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری زمان و پول خود در دنیای عظیم بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال وجود دارد.

اگر دانش کامل و درک عمیقی از سرمایه‌گذاری یا تجارت در ارزهای دیجیتال دارید، شانس زیادی برای افزایش ثروت خود دارید. امروزه افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری در دنیای بیت‌کوین مشتاق هستند، اما ما این را تنها زمانی پیشنهاد می‌کنیم که به بینش عمیقی که همیشه گفته می‌شود، دست پیدا کنید. «برای موفقیت در کسب و کار، نیاز به دانستن ریاضی است.»

با در نظر گرفتن این فکر، می‌خواهیم دلایل اصلی سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را به شما اطلاع دهیم:

 • پتانسیل آینده قوی
 • امکان عالی برای تسریع سود
 • قابل اعتمادتر در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال
 • استقلال کاربر
 • کارمزد کم تراکنش برای پرداخت‌های بین‌المللی
 • بدون کارمزد بانکی
 • تمرکز نظیر به نظیر

قیمت ارزهای دیجیتال بی‌ثبات است. اگر ریسک پذیر هستید، می‌توانید در این تجارت سرمایه‌گذاری کنید، صبر داشته باشید و درآمد خوبی کسب کنید.

اگر سرمایه‌گذار باهوشی هستید، بیت‌کوین ممکن است شما را مجذوب نکند. با این حال، افرادی که در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کردند فکر می‌کردند که ممکن است در آینده امکان کسب درآمد زیادی با بیت‌کوین داشته باشند و حق با آنها بود.

شانس ارزش بیت‌کوین ممکن است در آینده به طرز شگفت‌انگیزی افزایش یابد، اما بسیاری از مردم معاملات کوتاه مدت را برای ایمن بودن، انتخاب می‌کنند. در عوض، با سرمایه‌گذاری بلندمدت در بیت‌کوین، آنها بیت‌کوین را معامله کرده و از نوسانات کوتاه‌مدت قیمت سود می‌برند. از سوی دیگر، برخی افراد به ریسک کردن و شرط‌بندی روی موفقیت بلندمدت بیت‌کوین فکر می‌کنند.

مهم‌ترین چیز برای اطمینان از سرمایه‌گذاری طولانی مدت، انتخاب یک صرافی مطمئن و ایمن است. نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت، ناامن نگه‌داشتن کیف پول ارزهای دیجیتال است.

فقط به یاد داشته باشید، دانش کلید اصلی است. اکنون، شما می‌دانید که چگونه با بیت‌کوین درآمد کسب کنید. این به شما بستگی دارد که چه روش‌هایی را برای کسب درآمد با کریپتوکارنسی انتخاب خواهید کرد. هر روشی را که انتخاب کنید، سود هنگفتی به دست خواهید آورد. فقط اعتماد به نفس داشته باشید، صبر داشته باشید و به خودتان اعتماد کنید.

کسب درآمد در دنیای بلاک‌چین تنها به بیتکوین خلاصه نمیشود؛

شما بسیاری از تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال را در سایت‌های اینترنتی دیده‎اید و احتمالا آنها را عجیب و غریب، بسیار اغراق‎آمیز یا شاید خیلی هم نزدیک به واقعیت یافته‎اید. با این اوصاف، شاید فکر کنید که سرمایه‌گذاری در دنیای بلاکچین سود مالی زیادی دارد و قصد داشته باشید به این دنیا وارد شوید، یا قبلاً بخشی از پول خود را از طریق صرافی‎هایی مانند صرافی ارز دیجیتال فینوپیا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری‌ کرده‌اید.

پیگیری فراز و نشیب‌های بیت‌کوین، اتریوم، و سایر سکه‌های کریپتو و تجارت فعال بر روی نوسانات آنها می‌تواند یک کار تمام وقت باشد. اساساً معاملات روزانه، ورود به دنیای  NFT ها، سرگرمی‌های دیجیتالی که می‌توانید بسازید، بخرید یا بفروشید، هنوز برای بسیاری دلهره‌آور است.

معامله‌گران قدرتمند از «سهم بندی» و «پرورش بازده» برای درآمدزایی غیرفعال استفاده می‌کنند، اما خطراتی وجود دارد.

برای بسیاری از معامله‌گران کریپتو که به صورت میان‌مدت و بلندمدت در این بازار فعال هستند، راه‌های دیگری برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد که فقط در کیف پول کریپتو شما قرار دارند: سهم‌بندی و پرورش محصول در شبکه‌های  DeFi. DeFi   فقط یک اصطلاح مهم برای «دارایی غیرمتمرکز» است – تقریباً همه خدمات و ابزارهای ساخته شده بر روی بلاک‌چین برای ارزها و قراردادهای هوشمند استفاده می‎شود.

در ابتدایی‌ترین حالت، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و پرورش بازده تقریباً یکسان است: شامل سرمایه‌گذاری پول در یک سکه رمزنگاری شده (یا بیش از یکی در یک زمان) و جمع آوری سود و کارمزد از تراکنش‌های بلاک‌چین.

سهامداری در مقابل پرورش بازده

سهامداری ساده است. معمولاً شامل نگه‌داشتن ارز دیجیتال در یک حساب و اجازه دادن به آن برای جمع‌آوری سود و کارمزد است، زیرا آن وجوه به اعتبارسنجی‌های بلاک‌چین متعهد است. هنگامی که اعتبار سنجی بلاک‌چین تراکنش‌ها را تسهیل می‌کند، هزینه‌های ایجاد شده تا حدی به سهامداران می‌رسد.

این «نوع پس‎انداز از سر تفنن» به قدری متداول شده است که فروشندگان اصلی رمزارز مانند  Coinbase نیز آن را پیشنهاد می‌کنند. برخی از توکن‌های بسیار پایدار مانند USDC (مرتبط با دلار آمریکا)، نرخ بهره سالانه حدود 0.15 درصد را ارائه می‌کنند (بسیار متفاوت از قرار دادن پول شما در بانک در حساب جاری با بهره کم) در حالی که با سایر ارزهای دیجیتال ممکن است 5 یا 6 درصد در سال درآمد کسب کنید. برخی از خدمات برای نگه داشتن وجوه برای مدت معینی نیاز به پیش‌شرط‎هایی دارند. (به این معنی که نمی توانید هر زمان که بخواهید سپرده گذاری و برداشت کنید) و ممکن است برای دریافت سود به حداقل مبلغی نیاز داشته باشد.

پرورش بازده کمی پیچیده‌تر است، اما آنقدرها متفاوت نیست. پرورش دهندگان سودآور، اغلب با جفت کردن بیش از یک نوع توکن در یک زمان، وجوهی را به نقدینگی خود اضافه می‌کنند. به عنوان مثال، یک منبع نقدینگی که توکن Raydium را با   USDC  جفت می‌کند، ممکن است یک توکن ترکیبی ایجاد کند که می‌تواند 54 درصد APR  (نرخ درصد سود سالانه) به دست آورد. این به طرز عجیبی بالا به نظر می‌رسد و عجیب‌تر می‌شود وقتی بدانید: برخی توکن‌های جدیدتر و بسیار فرار ممکن است بخشی از مزارع بازدهی باشند که صدها درصد APR و 10000 تا 20000 APY ارائه می‌دهند. ( APY مانند APR است اما ترکیب را در نظر می‌گیرد.)

جوایز، که 24 ساعته و هفت روز هفته اعطا می‌شوند، معمولاً به‌عنوان توکن‌های رمزنگاری قابل برداشت پرداخت می‌شوند. این سکه‌های پرداخت شده را می‌توان دوباره در منبع نقدینگی سرمایه‌گذاری کرد و برای پاداش‌های بزرگ‌تر و سریع‌تر به مزرعه بازده اضافه کرد، یا می‌توان برداشت و به پول نقد تبدیل کرد.

اگر برای واقعی بودن زیادی خوب به نظر می‌رسد، اشتباه نمی‌کنید. ایجاد مزرعه استخراج رمز ارز بازده ریسک بیشتری نسبت به سهامداری دارد. توکن‌هایی که چنین نرخ‌های بهره و بازدهی کارمزد بالایی را ارائه می‌کنند، در صورت از دست دادن ناگهانی ارزش توکن زیربنایی، احتمالاً کاهش زیادی خواهند داشت. اصطلاحی برای آن وجود دارد: «زیان ناپایدار». هنگامی که بر اساس ارزش بازار توکن برداشت می‌کنید، ممکن است آنچه در یک مزرعه بازدهی قرار می‌دهید، ارزش کمتری داشته باشد، حتی اگر بسته‌ای با کارمزد تهیه کرده باشید.

برخی از خدمات DeFi سرمایه گذاری اهرمی را ارائه می‌دهند که حتی ریسک بیشتری دارد. با افزودن ضریب X2، X3 یا بالاتر به سرمایه‌گذاری پرورش محصول خود، اساساً یک نوع توکن را برای جفت کردن با دیگری قرض می‌گیرید و وثیقه‌ای را می‌پردازید که امیدوارید با APY بالا برگردانده شود. با این حال، اگر اشتباه شرط بندی کنید، کل دارایی می‌تواند از دست برود، و در نتیجه تنها درصدی از آنچه در ابتدا سرمایه گذاری کرده‌اید به شما باز خواهد گشت.

کسانی که تازه وارد مزرعه (پرورش بازده) می‌شوند باید از منابعی با نقدینگی پایین اجتناب کنند. این در دنیای DeFi به عنوان “TVL” یا ارزش کل قفل شده اندازه‌گیری می‌شود، که به شما می‌گوید چقدر کل پول در یک استخر نقدینگی خاص، ارزها یا مبادلات سرمایه‌گذاری شده است.

و مانند هر نوع شبکه دیجیتال، سرویس‌های DeFi در برابر هک، برنامه‌نویسی بد، و سایر اشکالات و مشکلات خارج از کنترل شما آسیب‌پذیر هستند. به دست آوردن بازدهی خوب و ثابت ممکن است به کار بیشتری نسبت به آنچه شما مایل به انجام آن هستید، نیاز داشته باشد. تماشای ارزش توکن ها و پرش از یک نوع مزرعه بازدهی به نوع دیگر می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد، اما بی شباهت به زمان بندی بازار سهام نیست. این کار می‌تواند بسیار خطرناک باشد و در عین حال می‌تواند  به بیشتر به شانس نیاز داشته باشد تا مهارت.

Bitcoin

از کجا شروع کنیم

اگر می‌خواهید استخراج رمز ارز یا سرمایه‎گذاری در مزارع بازده را شروع کنید، اولین کار این است که ببینید آیا یک صرافی رمزنگاری که قبلاً با آن کار می‌کردید این گزینه‌ها را ارائه می‌دهد یا خیر. Binance ، FTX، Coinbase، TradeStation ، Kraken، و سایر سرویس‌های مالی که کریپتو انجام می‌دهند، ممکن است ارزهایی از جمله  Ethereum، Tezos ، Polkadot و Solana را به اشتراک بگذارند.

در بخش مزارع بازده، PancakeSwap ، Curve Finance، Uniswap ، SushiSwap ، و Raydium تنها چند سرویس هستند که امکان تعویض توکن‌ها، افزودن به منبع‌های نقدینگی و سرمایه‌گذاری در مزارع بازده را ارائه می‌دهند. آنها معمولاً از طریق کیف پول‌های رمزنگاری که به سرویس متصل می‌شوند و به شما امکان اضافه کردن و برداشت وجه را می‌دهند، قابل دسترسی هستند.

کسب سود در مزارع بازدهی می تواند به شدت متناقض باشد و افزایش توکن‌های جدید با نرخ APY بسیار بالا اغلب می‌تواند سرمایه‎گذاران جدید را به سمت استخرهای مالی که به سرعت پر و خالی می‌‌شوند وسوسه کند. اما بسیاری از معامله‌گرانی که دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود را درازمدت نگه می‌دارند، مزارع با سودآوری و بازدهی با سکه‌های پایدارتر را ابزار مناسب‌تری برای کسب سود از دارایی‎های خود می‎دانند.

منبع moneymint.com ؛

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا